5 najpiękniejszych zamków w Polsce

On Listopad 20, 2018, in Uncategorized, by hotelenoclegi

Kto z nas nie zechciałby choć na jedną noc przenieść się o kilka wieków wstecz, by poczuć się jak królowie żyjący w luksusowych zamkach? Wiele zamków zamienia się w hotele, które oferują ciekawe atrakcje dla gości. O to 5 najpiękniejszych zamków w Polsce, w których warto zaszyć się na noc.

1. Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie to idealnie miejsce na weekendowy wypad we dwoje. Wiele par również chętnie organizuje tu uroczystości weselne, a firmy – spotkania integracyjne. Zamek tek dysponuje pięknymi i przestronnymi pokojami w istnie zamkowym klimacie. Dużym atutem jest tu przepyszna kuchnia – dania serwowane w restauracji zachwycą nawet najbardziej wymagających degustatorów.

2. Zamek w Rokosowie
Zamek ten zachwyca odwiedzających ze względu na jego gotycką budowę. Dawniej zamieszkiwany przez książęta Czartoryskich, dziś stanowi miejsce do odpoczynku i spędzenia czasu w rodzinie w przyjemnych okolicznościach natury. Piękny park, atrakcyjne pokoje oraz liczne atrakcje stanowią niezapomnianą przygodę dla gości w każdym wieku.

3. Zamek w Łagowie
Zamek Joannitów w Łagowie zachwyca wyjątkową wieżyczką wszystkich przechodniów. Hotel oferuje dość niestandardowe noclegi. To tu goście prześpią się w w Katowni czy Komnacie Komtura. Jest to trakcja dla osób lubiących niecodzienne widoki.
Dodatkową atrakcją jest piękne jezioro, które zachęca do spacerów o każdej porze dnia.

4. Zameczek Myśliwski Promnice – Kobiór

Zamek ten obecnie znany jest jako hotel z czterema gwiazdkami.
Mimo, iż jest dość nowoczesny, na zewnątrz można zobaczyć jeszcze przebłyski dawnej architektury. To tu skosztujemy wyjątkowo smacznej kuchni myśliwskiej – dania z sarny są wyborne i na pewno postaną na długo w naszej pamięci.

5. Zamek Czocha

Na pierwszy rzut oka uderza swoją wielkością i wyjątkowością. Oprócz zwiedzania, hotel zapewnia nam wiele atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem. Nocleg w zamku kosztuje od 250 zł co jest atrakcyjna ceną w stosunku do możliwości, które oferuje.