Święta Bożego Narodzenia w stolicy górskiej

On Grudzień 1, 2018, in Uncategorized, by hotelenoclegi

Dlaczego Polacy w ostatnich kilku latach tak chętnie spędzają Święta Bożego Narodzenia poza domem? Dlaczego wybieramy Zakopane na te kilka dni? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Klimat górski
Wielu z nas uważa, że nigdzie indziej nie da się bardziej poczuć atmosfery świąt jak u podnóża samych Tatr. To właśnie w Zakopanem zobaczymy pięknie przystrojone uliczki, napijemy się gorącej czekolady i zjemy pyszne potrawy. Hotele już od wielu miesięcy tworzą specjalną, świąteczną ofertę dla swoich gości. Noclegi w tym okresie są znacznie droższe, jednak planując pobyt świąteczny mamy możliwość wyboru kompleksowej oferty (nie martwiąc się o nic). Dzięki temu, można poczuć się jak w domu, usiąść przy pachnącej choince z rodziną do wigilijnego stołu, posmakować tradycyjnych potraw oraz pośpiewać kolędy. Po kolacji z kolei, miasto oferuje nam wiele atrakcji. Jakich?

Co warto zobaczyć?
Będąc w Zakopanym chociaż na te kilka dni, koniecznie warto zobaczyć Gubałówkę, wjechać kolejką na Kasprowy Wierch, zrobić sobie zdjęcie na Wielkiej Krokwi oraz zwiedzić Muzeum Tatrzańskie. Spacer po Krupówkach (które w tym okresie są bardzo zatłoczone), mimo wszystko jest obowiązkowym punktem programu. Dodatkowym plusem pobytu w górach jest możliwość zobaczenia śniegu, który tu pada dużo częściej niż w innych miastach Polski.

Jeżeli nie masz pomysły na nadchodzące święta może warto wziąć Zakopane pod uwagę? Może jeszcze trafią się hotele z wolnymi pokojami, w których przeżyjesz wyjątkowe i magiczne święta w gronie najbliższym.